Nadciąga premiera najnowszej konsoli PlayStation 5

Nadciąga premiera najnowszej konsoli PlayStation 5

Jeszcze w roku 2019 były obietnice, że w aktualnym roku Sony przedstawi fanom swoje najnowsze dzieło - PS5. Prawdą jest, że wśród graczy dalej rozchwytywana jest ostatnia konsola oraz nic nie wskazuje na to, by zainteresowanie nią miało zmniejszyć się. Jednakże japońska firma zdecydowała się na zaprojektowanie konsoli najwyższej generacji, a gracze czekają z niecierpliwością.

Nowe zastosowania technologii w PS5

Japońska firma Sony wielokrotnie pokazywała, że bywa innowatorem na rynku i może zdziwić swoich fanów. Poprzednia konsola, PS4, ustanowiła dosyć wysoko poprzeczkę dla konkurentów - wszystko przez totalnie nową jakość, jakiej wcześniej nie posiadała żadna inna marka. Wysoce wyczulone kontrolery, gierki nowszej generacji, grafika - fani bez wątpienia potrafili docenić te opisane szczegóły oraz dzięki temu aktualnie PlayStation 4 okazuje się być najszybciej sprzedającą się konsolą do gier w historii.

Jednakże na początku pojawiły się różnego rodzaju problemy - Sony miało zamiar podnieść wszelakie technologie (co faktycznie im wyszło), lecz dzień premiery i wcześniejsze zaprezentowanie PlayStation 4 wzbudziły sprzeczne emocje. Graczom, zaprzyjaźnionym z innowacyjną konsolą PS3, nie w 100% odpowiadały chociażby pady, które na pierwszy rzut oka wydawały się niezwykle nieforemne. I tak DualShocki przybrały nieco alternatywną formę, lecz problemem się okazał pierwszy model PS4. PS4 się nadmiernie przegrzewała, urządzenie było w stanie też samo resetować się.

Jednakże po zażaleniach graczy oraz poprawkach wdrażanych na bieżąco, się okazało, iż mimo wszystko Sony idzie w niezłą stronę, a wypuszczona konsola posiada miano topowej. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które wiele ludzi naprawdę sentymentalnie wspomina.

PlayStation5 - hit czy porażka?

Na pewno każdy człowiek i fan technologicznych świeżynek ze zniecierpliwieniem oczekuje ukazania się najświeższej konsoli. Sony obiecało, że gierki poznane na PlayStation4 ruszą na nowszej konsoli (jednakże nie będzie to działało odwrotnie, co licznym graczom się nie podoba). Pojawiły się w tej chwili pierwsze wiadomości o problemach z pre orderami - ponoć firma Sony nie wyrabia się z taśmą produkcyjną, aczkolwiek nie jesteśmy pewni, czy nie są to tylko wredne głosy hejterów. W necie pojawiają się następne informacje również o tym, iż PS5 może mieć podobno problem z jakością obrazu 4k. Jednak i w tym wypadku nie ma pewności, jaka będzie rzeczywistość. Prawdy dowiemy się podczas premierowego ukazania się konsoli, czyli 19 listopada 2020.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy