Mistrzowie PKO Ekstraklasy ograli Slavię z Pragi i toczyć będą boje w Europie! Legia dostała się do fazy grupowej Europe League!

Mistrzowie PKO Ekstraklasy ograli Slavię z Pragi i toczyć będą boje w Europie! Legia dostała się do fazy grupowej Europe League!

Fani futbolu w Polsce rzadko mają powody do radości. Warto to zrozumieć, iż gra krajowych piłkarskich drużyn w porównaniu europejskiej elity przedstawia się kiepsko. Jednakże sukces zespołów z Polski w pucharowych eliminacjach gwarantuje fanom futbolu w naszym kraju bardzo dużo emocji. Dostanie się Legii z Warszawy do grupowych zmagań Ligi Europy to bardzo duży wyczyn dla polskiego futbolu i to nie podlega wątpliwości. Mistrzowie Polski zwyciężyli po bardzo ciężkim starciu Slavię Praga wynikiem 2 do 1 i takim sposobem rywalizować będą w rozrywkach europejskich jesienią. To starcie podopieczni szkoleniowca Michniewicza Czesława zdołali zwyciężyć choć mieli niekorzystny rezultat po pierwszej połowie. Jednak połówka numer dwa była dużo atrakcyjniejsza dla reprezentantów Legii Warszawa i ostatecznie to oni mogą radować się z zapewnienia sobie awansu do zmagań grupowych Ligi Europejskiej. Z pucharami europejskimi pożegnał się natomiast Raków z Częstochowy, który przegrał spotkanie rewanżowe z Gent rezultatem zero do trzech.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy