Wygrana i doskonałe spotkanie mistrza polskiej ekstraklasy we Włoszech - Fiorentina FC awansowała do najlepszej czwórki!

Wygrana i doskonałe spotkanie mistrza polskiej ekstraklasy we Włoszech - Fiorentina FC awansowała do najlepszej czwórki!

Wielbiciele futbolu z naszego kraju przyzwyczaili się do tego, że kluby z Ekstraklasy dość szybko kończą przygodę z rozgrywkami europejskimi. Dużą niespodzianką z pewnością jest więc to, że jest połowa kwietnia, a drużyna poznańskiego Lecha do ostatnich minut meczu z Fiorentiną ACF walczyła o zakwalifikowanie się do 1/2 finału europejskich pucharów. Mistrz Polski w trwającym obecnie sezonie pokazał się fenomenalnie i ciężko temu zaprzeczyć. Eksperci piłkarscy z całego kraju w społecznościowych mediach publikują bardzo dużo dobrych recenzji dotyczących występów mistrza polski. Awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy to bez najmniejszych wątpliwości duży sukces, jednakże gracze szkoleniowca Van Der Brooma mieli nadzieję na dużo więcej. I rzeczywistość udowodniła, iż awans do najlepszej czwórki Ligi Konferencji Europy był naprawdę możliwy.

Mistrz Polski przed pierwszym ćwierćfinałowym meczem nie uchodził za faworyta. Spora ilość specjalistów piłkarskich uważała, że faworytem jest drużyna Fiorentiny, która wywodzi się z włoskiej ligi. W futbolowych kibicach z naszego kraju pojawiła się jednak nadzieja, że mistrz polskiej ligi ma szansę zaskoczyć swoich rywali. Okazało się w rozrachunku końcowym, że w pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym Fiorentina była dla mistrza polskiej ekstraklasy za silna. Zawodnicy z Florencji na trybunach przy ulicy Bułgarskiej zwyciężyli wynikiem 4:1 i mocno zbliżyli się do zakwalifikowania się do najlepszej czwórki. W obozach obu zespołów przed spotkaniem rewanżowym był wyczuwalny spokój. Chociażby z tego powodu gigantycznym zaskoczeniem dla kibiców gospodarzy była gra mistrza polskiej ligi we Florencji. Mistrz Ekstraklasy prowadził we Florencji z faworyzowaną ACF Fiorentiną wynikiem 3:0 na kilkanaście minut przed końcem meczu rewanżowego. Rezultat ten oznaczał, że czeka nas dodatkowy czas gry i zawodnicy z Poznania mają szansę na wywalczenie kwalifikacji do półfinału Ligi Konferencji Europy. Nieszczęśliwie pod koniec tego pojedynku defensywa Lecha Poznań popełniła 2 olbrzymie błędy, które zakończyły się trafieniami dla Fiorentiny. To w rozrachunku końcowym pogrzebało szansę na zakwalifikowanie się dalej oraz rywalizację o wygraną w zmaganiach Ligi Konferencji. Lech Poznań pokazał się zaskakująco dobrze w aktualnie trwającym sezonie europejskich pucharów i należy to przyznać. Na pewno jest to szansa na to, iż z każdym kolejnym sezonem będzie znacznie lepiej.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy